Rok 2017, rok plný streetballu!

20_letJe to neskutečné, ale v letošním roce se náš turnaj dožívá významného jubilea. V roce 2017 se uskuteční již 20. ročník Memoriálu Mistra Jana Husa! Akce, která vznikla v první polovině 90. let jako přátelské letní setkání několika basketbalistů, ihned získala velkou popularitu a stálé místo mezi konanými streetballovými turnaji. Nebýt čtyřleté přestávky, slavili bychom letos už 24 let, což už je slušné číslo. Během této doby se z akce stala významná událost nejen v České Třebové, východních Čechách, ale i celé České republice. Pravidelně se k nám sjíždějí týmy ze všech koutů naší země, ba co víc i z Polska a Slovenska. Pravidelná účast 30 mužských týmů nám dává odvahu tvrdit, že se jedná o největší streetballový turnaj v této kategorii u nás. Spoustu dalších týmů navíc musíme odmítat, což nás vůbec netěší. Nedílnou součástí celé akce je kategorie roztomilá, plná půvabu, kategorie ženská, bez které to prostě nejde, stejně jako už k celému dni patří stále se rozvíjející dětský den.

V loňském roce byl založen spolek Sport and Culture Entertainment z.s., který oficiálně celou akci pořádá, aby vše bylo na profesionální úrovni. Z tohoto důvodu nezahálíme a na plno makáme na letošních přípravách, abychom si jubilejní 20. ročník společně všichni užili. Můžeme snad poodhalit něco ze spousty připravovaných věcí. Letos se nám pro vás podařilo zajistit ne dva ale čtyři profesionální hrací kurty s umělým povrchem a hracími koši a spousta dalšího. Sportovní dětský den také dozná velkého progresu, proto se všichni příchozí mají na co těšit! A ten doprovodný program, to bude pecka!Turnaje2017

Kromě naší srdcovky v České Třebové jsme rozšířili své aktivity i za hranice našeho města. Začali jsme úzce spolupracovat s organizací Street for People z Poděbrad, která má na svědomí tamní streetballový turnaj. Společnými silami jsme se rozhodli uskutečnit ambiciózní plány, které zatím zůstávaly pouze v našich myšlenkách. Kromě tradičního Husa se můžete těšit i na další akce z naší produkce na jiných místech východních Čech. Už začátkem června zasáhneme streetballem centrum Hradce Králové, kde se na atraktivním místě hradecké náplavky u řeky Labe odehraje první ročník Decathlon Streetball Hradec Králové. Na začátku léta se uvidíme v Poděbradech na velice kvalitním a stále se rozvíjejícím  Street for People, následuje vrchol léta turnajem v České Třebové, a aby toho nebylo málo, uvidíme se ještě v druhé polovině srpna v Pardubicích, kde v rámci Sportovního parku Pardubice organizujeme tamní klání.

Práce je před námi více než dost. Těšíme se na ni, protože největší odměnou je vaše účast a spokojenost.  Věříme proto, že se s většinou z vás uvidíme na co nejvíce našich akcích a společně si celou streetballovou sezónu užijeme!

BALL IS WHAT WE BREATHE FOR!!!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.