Nejlepší trojkař: Martin Hudač (Česká Třebová)
Nejkurióznější koš: Marek Trejtnar (Česká Třebová)

Turnaj družstev:

1. Xstream Converse ( Josef Koprnický, Aleš Dědek, Jan Hofman, Dominik Adášek - Praha)
  2. Netáhlos  (Jiří Klápště, Michal Valšík, Jan Jiříček, Lukáš Bartoň, Dominik Petřivý - Turnov)
  3. Chrlič ( Mikuláš Dylowicz, Pavel Peterka, Martin Kopecký – Česká Třebová)

Letošní ročník navázal na loňské úspěšné obnovení streetballového turnaje v České Třebové. Po vynikající účasti v minulém roce se i letos sjelo do areálu ZŠ Ústecká spousta nadšenců ze širokého okolí, přestože se jich mnoho na poslední chvíli omluvilo. Celkem se 12. ročníku zúčastnilo 11 týmů. Přes 40 basketbalistů dorazilo z Prahy, Turnova, Pardubic, Chrudimi, Chocně, Svitav, Litomyšle, ale i z Mohelnice, Bystřice pod Pernštýnem a samozřejmě z České Třebové. Příjemným překvapením byl velký počet příchozích diváků, kteří nejdříve viděli zápasy ve skupinách, po nichž následovala pauza vyplněná individuálními soutěžemi. Turnaj vyvrcholil vyřazovacími boji a následným vyhlášením nejlepších.

Obhájce loňského vítězství tým CHRLIČ, tvořený z hráčů domácího basketbalového klubu, skončil tentokrát na třetím místě. Druhé místo obsadili basketbalisté z Turnova hrající pod názvem NETÁHLOS, kteří ve finále nestačili na tým XSTREAM CONVERSE z Prahy, který v průběhu turnaje ani jednou neprohrál a zaslouženě si tak odnesl hodnotné ceny za první místo.

V průběhu celého hracího dne také probíhaly individuální soutěže. Hned dvě ceny zůstaly tentokrát doma v České Třebové, když  nejlepším trojkařem se stal Martin Hudač a Marek Trejtnar zvítězil v soutěži o nejkurióznější koš. Nejlepším smečařem se pak stal Jan Jiříček z Turnova.

Letošní ročník se odehrál za krásného letního počasí, což se projevilo i na náladě všech zúčastněných, kteří mezi sebou bojovali  fair play a bez zbytečných emocí. Touto cestou bych také chtěl poděkovat všem sponzorům, kteří se podíleli na letošním ročníku a pomohli tak uspořádat tradiční basketbalový turnaj v našem městě. Celé sportovní klání se neslo v přátelském duchu, což je ta nejlepší pozvánka na 13. ročník  Memoriálu Mistra Jana Husa v roce 2010!