Ve dvou se to táhne líp! Je nám ctí představit vám druhého patrona letošního ročníku STREETBALLHUS, kterým je také bývalý reprezentační kapitán, který dotáhl národní tým k historickému úspěchu na mistrovství světa! Jsme opravdu potěšeni, že k nám do České Třebové přijala pozvání další velká basketbalová osobnost, Pavel Pumprla!

Pavel je rodákem ze Zábřehu na Moravě. Přes mládežnické reprezentace se dostal k svému prvnímu prvoligovém angažmá v Prostějově. Na Moravě zůstal i poté, když přestoupil do Opavy, kde jeho hvězda začala stoupat strmě vzhůru. Jeho poctivé a atletické výkony v té době v podceňovaném týmu Slezanů neunikli největšímu českému hegemonu týmu z Nymburka, který si Pavla k sobě přetáhl. Pampex se zde rychle zabydlel a stal se základním kamenem Nymburka, který sbíral jeden domácí titul za druhým a byl úspěšný i v Eurocupu.

Logicky se tak Pavel vydal na zahraniční výzvu, když postupně působil ve španělském Obradoriu, belgickém Charleroi a nakonec i španělském Estudientes Madrid. Tyto cenné zkušenosti zúročil nejen ve druhém nymburském angažmá, ale hlavně v národním týmu, kde startoval na na třech mistrovství Evropy. V obou dresech se stal postupně lídrem týmu a po zásluze i kapitánem. Všichni ještě máme v živé paměti, jak Pavel Pumprla a jeho spoluhráči z repre nejprve senzačně přes Rusko postoupili na mistrovství světa v Číně, kde přišla ještě větší pecka. Historické 6. místo české reprezentace na basketbalovém mundialu je vyrovnaným historickým maximem. Heroické výkony našich reprezentantů tehdy na 14 dní pobláznili českou kotlinu basketbalovou horečkou, na které měl Pavel Pumprla lví podíl. O to větší šok byl, když Pavel oznámil po tomto úspěchu konec s nároďákem.

Začal se soustředit na Nymburk. V průběhu sezóny však přišel covid a Nymburk se bohužel s Pavlem rozloučil. Nová výzva v jeho kariéře je neméně senzační. Jmenuje se BK Slavia Praha, která se jako nováček přihlásila do 1. ligy s cílem postoupit a vybudovat stabilní a ambiciózní klub. Pavel jako hlavní tvář klubu tomu zatím moc nepomohl, protože se kvůli koronaviru neodehrálo vůbec nic. Věříme však, že Pavel bude mít brzy možnost vytyčené ambice naplnit.

Je nám velkou ctí, že můžeme v České Třebové přivítat takovou osobnost a hrající legendu českého basketbalu přivítat!