Bylo mi ctí!

Letošní ročník Streetball Cupu na počest Mistra Jana Husa je za námi a jsem rád, že jsem mohl být opět u toho. Část turnaje se mnou moderoval i Pavel Rozsypal a. k. a. Róza, kterému bych touto cestou chtěl poděkovat za pomoc. Hlavním důvodem, proč jsme na vás opět letos byli dva, bylo, že jsem si s vámi chtěl konečně taky zahrát. Jedna remíza, jedno vítězství… Čekal jsem to lepší, ale napoprvé to není až zas tak špatný výsledek. Na druhou stranu, hrát jako jsem mluvil, tak si myslím, že se další ročníky budou jmenovat po mně.

Ball is… Véča

Vzhledem ke špatné předpovědi počasí byl turnaj přesunut na poslední chvíli pod střechu zimního stadionu. A nebudu vám lhát, všichni jsme trnuli, jak tohle dopadne. Troufám si ovšem říct, že už páteční rozjezdy pro hvězdy v podobě promítání filmu Zlatý podraz ukázaly, že to nebylo špatné rozhodnutí. Chtěli jsme to vrátit ven na beton ke gymnáziu, odehráli jsme to na plastu přímo na ledové ploše. Příště to určitě vyjde!

Pátek večer se nesl v poklidné atmosféře. Potěšilo mě, že jsem v hledišti viděl už pár hráčů ze soboty a že za námi dorazili zástupci filmu Zlatý podraz včetně režiséra Radima Špačka a scénáristy Jiřího Závozdy. Tým Zlatého podrazu ještě doplnil maskot Patrik Nguyen a herci/hráči Alan Weissabel a Martin Klapil. Řekli jsme si něco o filmu, kouknuli jsme, jak to naši váleli v letech 1946–51, jak to byla těžká doba nejen pro basketbal, dali si pivko a šli spát.

Sobota začala ve velkém stylu! Celkem 6 basketbalových hřišť vedle sebe, na kterých svůj um předvádělo 30 týmů mužů a 10 týmů žen. Dále pak doprovodný program pro děti, skvělé občerstvení a nově také zóna Ball is… chill out, odkud se z lehátek každou chvíli ozývalo ženským hlasem „Jak to chceš“. 

Samotný basketbalový turnaj si již dlouhodobě zakládá na své vysoké kvalitě a letos tomu nebylo jinak. Důkazem toho byly naprosto vyrovnané zápasy v play-off, kam opravdu postoupili ti nejlepší. A je úplně jedno, jestli šlo o dámskou nebo pánskou kategorii. Já sám to mohu potvrdit. Moje streetballové plácání mi sice přineslo výhru a jednu remízu, ale to jsem vám neřekl o zbylých 4 porážkách. A nepomohl mi ani nejlepší střelec trojkové soutěže…Kde si byl, Máro, když jsem chtěl vyhrát? Má slova potvrzuje i fakt, že oba finálové zápasy (mužů i žen) došly do prodloužení. Gratulace ale patří všem, takže i mně! Když to tak vezmu, byli jsme vlastně druhý…od konce…za námi mi byli jen o 20 let mladší kluci…ne, Véčo, na to se nikdo ptát nebude!

Už jsem to naťuknul a co by to bylo za turnaj bez dovednostních soutěžích? Protože nikdo v sobě nenašel odvahu smečovat, proběhly soutěže jenom dvě – trojky a nejkurióznější koš. Není tady moc co psát. Trojky vyhrál Mára. Jako gratulace, ale ptám se znova, kde si byl, když jsme hráli zápasy? Dobrý, já to přežiju, jdeme dál. Soutěž o nejkurióznější koš se může zdát „jakoby trapná“, ale kdo sem jezdí pravidelně, tak ví, že to k tomuhle turnaji neodmyslitelně patří! A co si budeme povídat, zase ten Trejtnar… Podle mě měl ten koš opravdu nejkurióznější, ale dali byste mu cenu, aby měl double? Dělá dobrý turnaj, vyhrál trojky a ještě ten koš? Nebyl by už moc na hrušce? Takže Máro, #sorryjako, Horys si pro tu cenu šel víc. Alespoň venku na baru tě přestřílel. Ale maximálně o decku. Díky všem ostatním, kdo se přihlásili. Já zas nic…

Ball is… nejkurióznější koš

Čeho si opravdu cením je, že jsme všichni po celý den pomáhali Verunce. Její příběh jste si určitě přečetli ve stánku Basket obchodu a navíc jsme ji pomáhali už loni. Ale tohle opravdu stojí za to. Díky vám, díky klukům od Zlatého podrazu, díky nadaci Každý koš pomáhá jsme během turnaje vybrali 22.771,-Kč. Neskutečný, famózní!

Po vyhlášení přešla celá akce plynule do velké after-party. Jestli jste do této doby nevěděli o Trávovi, tak to byl ten kluk, co vám tam začal pouštět ty největší pecky a fláky. Nebojte, žádné fotky z této noci nikam nepůjdou. Cením si toho, že jste do toho dali minimálně stejné úsilí jako do soubojů pod košem!

Na závěr svého povídáni bych rád ze poděkoval Márovi. Druhý muž z backstage je definitivně Tráva. Kluci, děláte to dobře, dělejte to dál! Ať je Třebová pořád tím poutním místem pro všechny ballers, kteří sem budou vždy a rádi vážit svoji cestu. Ball is… ČESKÁ TŘEBOVÁ! Černou práci odvedl Pavel a všichni další z týmu kolem Máry. Děkuji všem sponzorům, bez kterých by to rozhodně nešlo včele s Horysem. Vážím si vaší podpory. Díky Kvéčko, jednou mi ty trojky určitě vyjdou, díky Tomáši Vyorale za to, jaký si byl patron, díky vám všem hráčům a hráčkám, ballerům a ballerkám, kteří jste přijeli a určitě přijedete zas. Těším se na vás všechny na dalším ročníku!

Ball is…Česká Třebová

Véča 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.