Streetball v Olympijském parku Pardubice 2016!

logo_olympijsky_park_pardubice_2016cropped-LogoStreet_red1.pngMinulou sobotu 13. srpna se uskutečnil dlouho očekávaný streetballový turnaj v Olympijském parku Pardubice, na kterém jsme se společně s BK Pardubice organizačně podíleli. Díky této spolupráci měli na turnaj právo postoupit finalisté z 19. ročníku Memoriálu Mistra Jana Husa. Ti však nakonec z různých důvodů nemohli dorazit, nicméně na „olympijský “ streetball přijelo celkem 9 týmů,  které se našeho turnaje letos účastnily nebo pravidelně účastní.

V mužské kategorii se jednalo o OXXO Team, X-Ballers, Buď dobrej!, Street 4 People, Old boys, Streetball Šumava, Airball Mixtape a v ženské kategorii pak týmy Once again a Sralas?. Nutno podotknout, že i v Pardubicích zmínění balleři a ballerky po sobě zanechali výraznou stopu, když tým Street 4 People padl až ve finále v prodloužení s týmem Crossover. V ženské kategorii zvítězily pardubické dívky s názvem Koblížci,  Once again obsadil 2. místo a Sralas? 3. místo. Všechny týmy si tak vybojovaly právo startovat na olympijském finále příští sobotu na Lipně, v hlavním olympijském parku pro Rio 2016.

24_..._no_a_i_z_vyskyCelkem se do krásného prostředí v parku Na Špici sjelo 15 mužských, 6 ženských a 4 veteránské týmy. Hrálo se na 3 betonových hřištích, 4. kurt byl připraven jako basketbalové stanoviště pro veřejnost v rámci OPP. Díky spoustě hráčů, celkem jich bylo 105 a velkému množství diváků se nám podařilo vytvořit parádní streetballovou akci s nezapomenutelnou atmosférou. Celý den byl proložen soutěží v trojkách, kterou nekompromisně pro sebe ovládla střelkyně Tereza Fekarová z týmu Srdcařky.

Velký aplaus si opět vysloužili basketbalisté na vozíku z týmu WBS Wheelchair Basketball Studánka Pardubice, kteří již dvakrát vystoupili i na našem turnaji. Před závěrečnými boji o medaile program zpříjemnily dívky z tanečního týmu PM Stars Pardubice. Mimo to celý areál a Olympijský park Pardubice nabídl  velké množství vyžití pro děti i dospělé. Protože olympiáda v Riu pokračuje a11_Rychly_utokž do neděle, můžete si stále vše přijet osobně vyzkoušet.

Výsledky turnaje:

Nejlepší trojkař: Tereza Fekarová – Srdcařky, Litomyšl

Kategorie Muži 18+                                 04_Pohary_...

1. Crossover – Choceň, Hradec Králové
  2. Street 4 People – Poděbrady
  3. Zahřátý prkýnko – Pardubice

Kategorie Ženy 18+

1. Koblížci – Pardubice
  2. Once again – Praha06_Ze_zapasu_-_ale_...
  3. Sralas? – Praha

Kategorie Veteráni

1. Mladíci – Pardubice
  2. Čoboláci – Pardubice
  3. Parve – Pardubice

Závěrečný ceremoniál se uskutečnil na hlavní stagi ve fanzóně OPP, když kvůli němu dokonce moderátoři přerušili bronzový zápas Petry Kvitové. Ceny nejlepším předali za město Pardubice náměstek primátora Jakub Rychtecký, zástupce pardubické nemocnice MUDr. Vladimír Ninger, generální manažer BK Pardubice Martin Marek a moje maličkost 😉 Video z této akce si můžete prohlédnout zde. Díky všem za účast a skvělý den!