Decathlon Streetball Hradec Králové 2017

20170603_123943Jak už jsme avizovali, v sobotu 3.června se uskutečnila na hradecké náplavce ojedinělá sportovní akce. Příchozí diváci mohli zhlédnout premiérový ročník streetballového turnaje Decathlon Streetball Hradec Králové, na který se sjeli hráči této pouliční varianty basketbalu z různých koutů České republiky. Celou akci jsme uspořádali společně se Streetball for People.

Hrálo se ve dvou kategoriích, muži 16+ a ženy 16+, do kterých se celkem přihlásilo 18 mužských a 6 ženských týmů. Celkově se tak na asfaltu na Smetanově nábřeží v Hradci Králové představilo přes 100 hráčů této populární hry. Organizátoři připravili čtyři streetballová hřiště, na kterých mezi sebou hrála tříčlenná družstva s jedním nebo dvěma hráči na střídání. Jak už je na našich turnajích zvykem, hrálo se samozřejmě bez rozhodčích. Přes malé šarvátky v zápalu boje se však zápolilo v rámci fair play, za což všem zúčastněným patří velký dík. Na hřištích bylo vidět v obou kategoriích hodně hráčů a hráček z nejvyšších basketbalových soutěží v naší zemi, proto utkání přinesla velkou kvalitu a podívanou od začátku turnaje až po jeho finálový konec. Vrcholem turnaje bylo paradoxně už utkání mužů o 3. místo. Vítězná střela totiž padla v poslední vteřině 3. prodloužení, navíc zajistila vítěznému týmu Daliborova máma z Prahy velký obrat ve zdánlivě ztraceném utkání s domácími Pouličními elegány. Vítězství v turnaji nakonec i tak zůstalo doma v Hradci Králové, když místní Votroci ve finále zdolali Starší žáky z Poděbrad.  V kategorii žen zvítězil také místní tým Fenomén, tvořený Hradeckými lvicemi, na druhém místě skončil tým Unstoppable, který dorazil z Hořic a třetí se umístil brněnský tým Jak to chceš.20170603_130807

Diváci ocenili i výkony v individuálních soutěžích. Ve střelbě zpoza tříbodového oblouku všechny přestřílela Tereza Staňková z Hradce Králové a nejlepším smečařem se stal Dalibor Fait z Prahy. Dalším bodem doprovodného programu byly také exhibice z dílny neziskové organizace Ulice dětem o.p.s. Tleskalo se vystoupení parkouristů či beatboxu. Doprovodné promoakce partnerů doplnily celkový program o další zajímavé aktivity.

Druhou hlavní částí akce se stal dětský den v přilehlém parku Náměstí 5. května, kde byla pro nejmenší připravena spousta stanovišť se sportovními aktivitami. Během celého slunečného dne dorazilo celkem 110 dětí se svými rodiči, které se registrovaly ke splnění všech disciplín. Za své snažení navíc získaly zajímavou odměnu.